ژورنال خوانی در شینیون :

ژورنال خوانی در شینیون به این معنا و مفهوم است که شما با دیدن عکس های هر مدل شینیون بتوانید پیش بینی کنید که هیراستایلیست به چه صورتی کار شینیون خود را انجام داده و از چه تکنیک هایی در کار خود استفاده کرده است .

درسته که شما نمیتوانید مراحل کار را دقیق و صد در صدی پیش بینی کنید ولی میتوانید با حدس زدن تکنیک ها و پیش بینی روش کار به همان نتیجه در شینیون خود برسید.

وقتی شما به مهارت بالایی در شینیون زدن و کار کردن با مو،رسیده باشید میتوانید به راحتی مدل های شینیون را تجزیه و تحلیل کنید.

ژورنال خوانی در شینیون علم تشخیص دانستن راه های به وجود آمدن مدل های شینیون هست.

شما ممکنه که تشخیص بدید شینیونکار با چه روشی شینیون را انجام داده،ولی خودتون از مهارت کافی برای انجام همان تکنیک ها برخوردار نباشید.برای اینکه بتوانید ژورنال خوانی کنید لازمه تا با تکنیک های شینیون آشنا باشید و خلاقیت رو در خودتون تقویت کنید و افزایش بدید.

برای این کار لازم نیست تا حتما سال‌های زیادی را صرف انجام کار شینیون کرده باشید ،اگر شما آموزش های صفرتاصد شینیون را پیش مربی ای دیده باشید که تمام تکنیک ها را به شما آموخته باشد و خلاقیت در شینیون را در شما ایجاد کرده باشد ،میتوانید پس از پایان دوره های آموزش شینیون صفرتاصد به مرحله ای برسید که بتوانید ژورنال خوانی کنید.

آموزش ژورنال خوانی شینیون مو

آموزش ژورنال خوانی-مدل شماره ۱

همونطور که توی عکس مشخصه قسمت های دیزاین شده روی مو همگی پخش هستن که این نشون میده مو با کش بسته نشده.
موهای این خانم بسیار بلند و پر پشت بوده و برای اینکه مدل اروپائی هست و همچنین بزرگ نشدن سایز سر از پروتز استفاده نشده.
موهارو کرلی میکنیم کل،کف سر رو پوش میدیم و بعد از قسمت بالا و بقل سر موها رو پیچ میدیم به سمت داخل و سنجاق میزنیم لابه لای هر قسمتی که پیچ میدیم و سنجاق می‌زنم بسته به سلیقه خودمون) میتونیم از کف سر مقداری مو (۲سانت در ۲سانت)رو برداریم و بافت اینفینیتی رو انجام بدیم و کنار پیچ ها دیزاین کنیم.
لایه لایه از بالای سر ادامه داده تا به قسمت های پایینی برسه و اونها رو هم با پیچ جمع میکنیم وسط شینیون.
جلوی موها رو هم پوش داده و روی قسمت های پشت مو دیزاین میکنین و در آخر هم تار موها را کرلی میکنیم.

آموزش ژورنال خوانی شینیون مو

آموزش ژورنال خوانی-مدل شماره ۲

برای این مدل ابتدا یه دایره کوچیک از بالای موهارو برمیداریم و بالای سر با کش میبندیم.
ریشه کل موهارو پوش میدیم و تافت میزنیم.
تو این مرحله کل موهارو میبریم به سمت بالای سر(همون کش)و پوش های روی سر رو شونه میکنیم تا تمیز بشه و با سنجاق کنگره ای بصورت موقت نگه میداریم.
کل موهارو خطی میکنیم و بعد با سنجاق ثابت فیکس میکنیم.
دور کش پروتز میزاریم.
ادامه موهارو (که از وسط پروتز بیرون میمونه)تقسیم بر دو کرده،هر قسمت را جداگانه بافت پیج میزنیم و بصورت دایره ای پیج میدیم روی پروتزلا به لای مو چوب میزاریم که نگهش داره و شروع میکنیم به کاغذی کردن این بخش از مو قسمت دوم مو رو هم پیچ داده و دور قسمت اول نگه میداریم،بعد از خطی کردن تمامی لایه ها رو با سنجاق فیکس میکنیم.

آموزش ژورنال خوانی شینیون مو

آموزش ژورنال خوانی-مدل شماره ۳

میتونید موهارو با اتوی مو یا بابلیس کرلی کنید.
دقت کنید که کرلی کردن رو به موازات هم و در یک راستا انجام بدید سرعت دست و یا میزان مکس کردن باید در همه قسمت ها یکسان باشه بعد از کرلی کردن اجازه میدین موها خنک بشه و بعد موهارو برس بکشید تا کرلی ها باز بشه و توی هم بره.
میتونید برای عمیق تر دیده شدن و برجسته تر دیده شدن بعد از تافت زدن بدنه ی اسپری تافت رو در قسمت گودی مو پیچ بدید که گودتر دیده بشه و همچنین لایه هارو با دست به سمت بالا جمع کنید (مثل پرده کرکره) که لبه های موج مو برجسته تر بشه و بعد رها کنید.