نحوه برخورد صحیح با مشتری

ضرورت رفتار صحیح با مشتری:

در ابتدا لازمه تا ضرورت رفتار صحیح با مشتری را بازگو کنیم،هرچقدر که کار حرفه ای و عالی شما موجب رضایت مشتری مشتری می‌شود به همان اندازه نحوه برخورد صحیح و رفتار شما نیز تعیین کننده میزان رضایت مشتری و وفاداری او به شما خواهد بود.

۱- لحن صحبت صحیح با مشتری رعایت شود.

هرگز خشک و خشن صحبت نکنید،با آهنگ صدای خود بازی کنید و از کلمات مثبت و راهگشا استفاده کنید.
در ابتدا شما باید بصورت دقیق از خواسته مشتری خود اطلاع پیدا کنید ،حتی در نیمی از مواقع که مشتری شما خودش هم نمیداند که دقیقا چه مدل مویی را مد نظر دارد یا این مساله که مدل موی مناسب و قابل اجرا برایش کدام مدل های شینیون است؟

شما به عنوان یک هیراستایلیست حرفه ای در ابتدا باید از نیازهای مشتری خود آگاهی کسب کنید و سپس با مشاوره و همراهی خود مدل موی نهایی را به همراه مشتری انتخاب کرده و دست به کار شوید.

یادتان نرود که این وظیفه شماست تا تمامی موارد را شفاف کرده و به جمع بندی و تصمیم نهایی برسید.
زیرا که شما با دانستن این اطلاعات است که میتوانید کار خود را شروع کرده و در آخر رضایت مشتری خود را جلب نمایید.

همیشه در ابتدای کار تصمیم نهایی در رابطه با مدل شینیون را با مشتری مطرح کنید و رضایت و تایید او را بگیرید.زیرا اگر که مشتریان به شما بگوید که حالا شینیون رو انجام بده تا ببینم ،ممکن است در انتهای کار مدل موی مد نظر شما با مدل مویی که در ذهن مشتری شما است تطابق نداشته باشد و مجبور به باز کردن شینیون و انجام مجدد آن شوید.این کار ضمن هدر دادن وقت ،انرژی و مواد اولیه شما موجب حس نارضایتی دو طرفه نیز می‌شود .

۲-انتخاب مدل شینیون توسط مشتری مهم آیتم این بخش می‌باشد .

شما همچنین برای درک بهتر و آشنایی مشتری خود با مدل های مختلف شینیون ،میتوانید از عکس یا فیلم های شینیون های خودتان استفاده کنید.

به مشتری پیشنهاد دهید تا نمونه کارها را ببیند و اجازه دهید تا از بین تمامی عکسها مدل های مد نظر خود را انتخاب کند.برای مشاوره دادن به عروس خانم ها سعی کنید تا رویای آنها را راجع به خودشان پیدا کنید.
تمامی دخترخانم ها برای مراسم عروسی خود رویایی رو در سر دارند .باید به آنها کمک کنیم تا رویای خود را پیدا کنند.مثلا بعضی از خانم ها دوست دارند تا بسیار مجلل،پرشکوه ،خاص و بالاتر از بقیه به نظر برسند،رویای آنها بودن شبیه به ملکه ها و سیندرلا است.

گروهی دیگر از خانم ها برعکس،دلشان میخواهد شبیه خودشان باشند و وقتی عکس های عروسی شان را ورق میزنند احساس غریبگی با آن نداشته باشند ،طبیعی بودن ،زیبایی طبیعی ،ساده و راحت بودن و صمیمیت بیشتر انتخابم رویای این گروه از خانم ها می‌باشد که شبیه دختری است که حریر پوشیده و با موهای باز و شلخته که تاج گل طبیعی بر سر دارد.
میبینید؟ همینقدر متفاوت!!
سلیقه آدمها می‌تواند بسیار متنوع باشد و شما اگر بتوانید رویای آنها را پیدا کنید و به آنها کمک کنید که رویایشان به حقیقیت به پیوندد ،موفق شده اید! زیرا شما بالاترین حس رضایت را در آنها ایجاد کرده اید و تبدیل به قهرمان آنها میشوید .
تمامی این مطالب حاصل سال‌های تجربه و برخورد من با آدمها است که اکنون در اختیار شما قرار میدهم.

شاید این مطلب برایتان مفید باشد : نکات انتخاب تور سر عروس

۳-برای فهمیدن و پیدا کردن رویای مشتریان میتوانید از او سوال کنید.

درسته،در ابتدا از او بپرسید که چه مدل مویی مد نظر او است؟
آیا لباس خود را انتخاب کرده است؟
و اینکه همیشه دلش میخواسته تا در روز عروسی خود چگونه حاضر شود؟
بیش از نیمی از خانم ها از قبل میدانند که چه مدل مو وسبکی مد نظر آنهاست و شما با کامل کردن اطلاعات و دادن مشاوره مناسب میتوانید به راحتی به نتیجه مشترک بین خودتان و مشتریان برسید.

شما میتوانید پس از مشخص شدن سبک کلی کار ،به جزئیات پرداخته و به عروس کمک کنید تا بقیه موارد را نیز متناسب با سبک و سلیقه خود انتخاب کند و تمامی موارد کامل شود.
مثلا با دانستن مدل لباس عروس میتوانید مشاوره دهید که چه مدل و سبک ،مو ،تور و تاجی به این مدل لباس می آید و مناسب است.
اما اون تعداد از عروس ها که هنوز نمیدونن که چه مدل مویی رو دوست دارن چی؟
خب باید بگم که سختی کار شما همینجاست.چونکه شما باید به عنوان مشاور به عروس کمک کنید تا مدل دلخواه خودش را پیدا کند و تصمیم نهایی خودش را بگیرد.

اگر از مشتری سوال کردید که چه مدل و سبکی رو دوست داره و گفت که نمیدونم.

در درجه اول به او دلداری دهید که نگران نباشد ،زیرا شما به او کمک خواهید کرد تا بهترین تصمیم را بگیرد.
سپس ژورنال شینیون را در اختیار او قرار بدهید تا با دقت عکسها را ببیند و انتخاب کند.قبل از این کار باید ژورنال خوانی شینیون را بدانید.سعی کنید تا عکسها را طبقه بندی کنید و توجه کنید که تعداد عکسها خیلی زیاد نباشد تا عروس سردرگم نشود،همچنین از تمامی سبک ها و مدل ها عکس تهیه کنید.

میتوانید به او بگویید که دو یا سه مدل را انتخاب کند.

سپس سلیقه کلی او را درمی یابید.
در قدم بعدی با توجه به فرم صورت عروس به او مشاوره بدهید که بهتر است از کدام یک از انواع شینیون را انتخاب کند.

بطور مثال : عروس شما شینیون جمع بالای سر را انتخاب کرده است ولی به علت لاغر و کشیده بودن صورت او ،این مدل برای او مناسب نیست و شما به او کمک میکنید که از بین شینیون پشت سر و یا شینیون پایین سر یکی را انتخاب کند.

پس از این مرحله چند مدل فرق سر را برای او امتحان کنید .یادتان باشد اصول چهره شناسی یک چیز است و حس و حال مدل مو روی صورت ،چیز دیگری است.

نکته طلایی برای شینیون مو عروس :

بر اساس تجربیات من طی سال‌ها شاید بر اساس اصول چهره شناسی موهای جلوی سر رو به بالا برای عروس شما مناسب نباشد ولی بر اساس فرمی کلی چهره ،حس حال چهره عروس و اندام او پس از امتحان کردن مدل موهای مختلف ببینید که مدل مو رو به بالا عروس شما را زیباتر و سرحال تر نشان می‌دهد و تصمیم بگیرید که این مدل را برای عروستان انتخاب کنید و بعد معایب صورت را مانند پیشانی بلند ،با تار موهای آویز به روی صورت و گریم پیشانی و نحوه نصب تور سر جبران کنید و چهره را به تعادل برسانید .

اکنون که کلیت مدل مو ،سبک مو ،جای شینیون و جلوی موها را انتخاب کرده ایم.

مرحله بعدی انتخاب تاج است.

تاج های متناسب با مدل شینیون را به عروس نشان داده و به او بگویید که از بین تاج ها سه مدل را انتخاب کند ،سپس این سه مدل را روی سر او امتحان کنید تا زیباترین تاج را به کمک شما انتخاب کند.

در انتخاب تاج هم این مورد رو در نظر بگیرید ،شاید شما و عروستان هر دو روی یک مدل تاج توافق نظر داشته باشید ولی بعد از امتحان کردن همه تاج های کاندید شده متوجه شوید که تاجی که اصلا دوستش نداشته اید روی صورت عروس خانم و مدل موهای او بسیار زیباتر است و همین امر انتخاب شما را تغییر دهد.

اگر تا این مرحله پیش رفته اید بهتون تبریک میگم،شما تا این مرحله بیشتر راه رو طی کردید و فقط ده درصد از راه باقی مانده.

گزینه آخر تور سر عروس می‌باشد.

مدل های مختلف تور رو برای عروس خانم تست کنید و ببینید که کدام مدل متناسب با نیاز های عروس و هماهنگ با شینیون شما است و در آخر با رضایت و اطمینان خاطر شروع به کار کنید.
عموما عروس خانم‌ها در روز مراسم عروسی خود استرس زیادی رو تجربه میکنندکه طی کردن تنامی این مراحل توسط شما باعث ایجاد حس آرامش و اطمینان خاطر در عروس خانم می‌شود.

نظرتان را درباره این مطلب با ما درمیان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.