دوره مربیگری شینیون مو

دوره آموزش آرایشگری مو (شینیون مو)

واسه تبدیل شدن به یه مربی شینیون باید:

  • اول یه شینیونکار خوب باشید
  • برای شینیونکار شدن هم لازمه که یه مربی شینیون خوب پیدا کنید و پیشش آموزش ببینید . خب میتونید لینک آموزش شینیون ما رو مطالعه کنید
  • بعد از گذروندن دوره های تخصصی آموزش شینیون لازمه تا انتخاب کنید که میخواید مربی شینیون تجربی باشید یا اینکه مدرک مربیگری بگیرید.

تفاوت مربی شینیون تجربی و مربیگری شینیون مو

داشتن مدرک مربی گری الزام شما برای آموزش دادن نیست ولی اگر که شما بخواهید توی آموزشگاههای فنی و حرفه ای آموزش شینیون به عنوان مربی آموزش شینیون کار کنید لازمه تا مدرک پداگوژی که پیش نیاز تمام دوره های مربی گری فنی و حرفه ای هست رو داشته باشید.
شرط مدرک تحصیلی رو داره که چند سال قبل پیش نیازش مدرک لیسانس بوده که الان با فوق دیپلم هم امکان پذیر می باشد.
یک مربی خوب شینیون ضمن آشنایی با تمامی مباحث شینیون و توانایی اجرا کردن تمامی سبک ها مدل ها باید با مباحث رفتار متقابل و روانشناختی آشنایی داشته باشد.

اگر هدف شما از آموزش در درجه اول آموزش و یادگیری هنرجویتان می‌باشد ،آموزش و یادگیری رفتار متقابل بسیار برایتان مفید خواهد بود .زیرا که انسان‌ها با هم متفاوت هستند و هر کدام با توجه به شخصیتشان و نحوه برقراری ارتباطشان با محیط و مسایل پیرامون ،ادراک متفاوتی دارند و شما به عنوان مربی میتوانید با شناخت انواع تیپ های شخصیتی و متناسب با آن به هنرجوهای خود آموزش کامل تر و جامعی را بدهید.

همچنین کسب تجربه برای مربی آموزش شینیون در محیط کاری واقعی بسیار مهم است. زیرا ،اگر که شما تجربه کاری در سالن های زیبایی را نداشته باشید ،توانایی سنجیدن محیط های ارایشگاهی را ندارید ،نمی دانید که انواع جنس موها کدام است؟ انواع حجم موها و کار کردن با آن به چه صورت است.

گاهی شرایط استثنایی ای پیش می آید که شما باید خلاقیت به خرج دهید و مثلا مدیریت کنید که وقتی عروس شما حجم موهای بسیار کم و موهای نازکی دارد که قد آنها تا روی شانه هایش است و صورت کشیده و پشانی بلند و چهارگوش دارد . ضمن اینکه قد عروس خانم تقریبا کوتاه است و نسبتا تپل است.

عروس شما با تمامی شرایطی که گفته شد استرس دارد و نمیداند که چی میخواهد و حتی ایده ای هم در رابطه با اینکه چه مدلی به او میآید و او را خوشحال میکند ندارد و از کودکی عاشق تاج های بزرگ و بلند فلزی بوده است.شما باید تمامی این شرایط را با توجه به زمانی که تا آمدن آقای داماد به دنبال عروس خانم در اختیار دارید مدیریت کنید !!
و کلی موارد مشابه و متفاوتی که فقط با کار کردن در سالن های زیبایی بزرگ تجربه خواهید کرد و به دست خواهید آورد.

با کار کردن در سالن های زیبایی بزرگ و شلوغ شما با سلیقه مشتری های مختلف روبرو میشوید و مدیریت زمان را یاد میگیرید.

تصور کنید که هیچ وقت در سالن های زیبایی کار نکرده اید و هیچ وقت قرار نبوده که از ساعت ۴ صبح تا ۱۰ صبح ۸ تا عروس رو آماده کنید،و به همین خاطر نمیدونید که زمان چه فاکتور مهمی در شینیون زدن و کار کردن در آرایشگاه است .

شما در آموزشگاه از مربی خود یادگرفته اید که هر شینیون ۴،۵ ساعت زمان لازم دارد و در محیط کار واقعی هنرجوی شما با ۱ساعت زمانی که برای شینیون عروس خود در اختیار دارد روبرو است،تازه هنرجوی شما با مثلا مشاوره دادن به عروس و نیاز به خلاقیت خود در انجام شینیون عروس روبرو است.

با این حال که کسی او را برای کار کردن در محیط واقعی آموزش نداده بوده است و اکنون او که احساس میکرده شینیون هایش درست انجام میداده و حرفه ای است میبینند که در عمل و در واقع بسیار ناتوان و آماتور است!

پس اون همه آموزش و مدل های پر زرق و برق که عجیب و غریب شلوغ که میتوانسته به راحتی انجام دهد چه شد؟

هیچ کدام از آن آموزش ها در واقع به درد او نمیخورد و او مجبور است تا دوباره در کلاس های آموزش شینیون ثبت نام کند.
صرف وقت و هزینه مجدد و دوباره موارد آموزشی تکراری و دوباره احساس ناکامی و شکست در هنرجوهای شینیون!
هنرجویان لازم است تا موارد کاربردی شینیون را آموزش ببینند تا بتوانند وارد بازار کار شینیون بشوند.

شما به عنوان مربی اگر تجربه کافی نداشته باشید نمیتوانید با توجه به نیاز جامعه و مخاطب به هنرجوی خود آموزش شینیون بدهید.
پس آموزش حرفه ای در زمینه شینیون و روانشناختی و به علاوه کار حرفه ای، میتونه شما رو تبدیل به یک مربی حرفه ای آموزش شینیون کنه.

نظرتان را درباره این مطلب با ما درمیان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.