آموزش بیس قبل از شینیون

مقدمات آماده کردن موها قبل از شینیون

در این قسمت به شما آموزش خواهیم داد تا چگونه قبل از شینیون کردن موهای مشتری خود را آماده کنید.

برای آماده کردن بیس موها قبل از شینیون یک سری اقدامات کلی وجود دارد که مهم ترین آنها براشینگ مو است.

براشینگ مو چیست؟

به حالت دار کردن و یا صاف کردن موها به وسیله باد سشوار و برس مو براشینگ میگویند.

برای آماده سازی موها قبل از شینیون باید موها را براشینگ کنید.طوری که موها کاملا صاف و تمیز بدون هیچ گونه موج و خوردی و وز شود .

ویدئو آموزشی براشینگ مو قبل از شینیون را ببینید:

 برای دانلود ویدئو آموزش آماده سازی مو قبل از شینیون کلیک کنید.(حجم ویدئو ۳۵۰ مگ است).

آموزش براشینگ مو قبل از شینیون :

 1. در ابتدا لازمه تا موها را خوب شسته و آب اضافی آن را با حوله بگیرید.
 2. میتوانید از شامپو های معمول و مورد استفاده خودتان برای این کار استفاده کنید.
 3. اگر عادت دارید تا از ماسک مو داخل حمام استفاده کنید ،دقت کنید که آن را فقط در قسمت ساقه و نوک موها استفاده کنید و کامل آبکشی کنید تا موها چرب نباشد.
 4. اگر هم عادت دارید تا از نرم کننده مو داخل حمام استفاده کنید حتما از این نکات پیروی کنید تا موها چرب نشوند.پس از شستشو اجازه دهید تا خیسی مو گرفته شود.
 5. موها را شانه کرده و میتوانید به کمک باد سشوار خیسی موها را بگیرید.
 6. برای این کار کافیست تا سشوار را روی درجه حرارت گرم و با قدرت بالا تنظیم کنید و باد سشوار را لابه لای مو با سرعت حرکت دهید تا خیسی موها گرفته شود ولی دقت کنید که موها نباید صد در صد خشک شوند.وقتی که ۹۰٪ از خیسی موها گرفته شد مجددا موها را شانه کرده و موها را با کلیپس تقسیم میکنیم.
 7. قسمت جلوی سر را جداگانه در هر دو طرف نگه میداریم و موهای قسمت تاج سر را بالای سر جمع میکنیم و با گیره نگه میداریم.
 8. قسمت پایین موها را زیر گردن بصورت یک خط افقی به پهنای یک بند انگشت نگه میداریم و مابقی موها را با کلیپسی جداگانه روی قسمت تاج سر نگه میداریم.
 9. برس مخصوص براشینگ را زیر موهای باقی مانده در پائین سر قرار میدهیم و با دست دیگرمان باد سشوار را روی برس و موها نگه میداریم تا موها بطور کامل خشک و حالت دار شوند.
 10. در ابتدا برس به ریشه موها چسبیده و به تدریج آن را تا نوک موها پایین می آوریم و همزمان باد سشوار نیز به همراه دست دیگرمان به سمت پایین می آید.
براشینگ مو قبل از شینیون

دقت کنید که برس و سشوار باهم حرکت می‌کنند.حتما توجه کنید که باد سشوار را نباید به سمت کف سر بگیرید ،زیرا باعث سوختن کف سر و آسیب به آن می‌شود.قسمت سر سشوار باید زاویه دار و باد آن در جهت مخالف کف سر باشد.این کار باعث می‌شود تا علاوه بر آسیب نرسیدن به کف سر مشتری شما خوردی موها و وزی آن کامل برطرف شود.

شما میتوانید چند بار این عمل را از ریشه تا ساقه انجام دهید تا موها بطور کامل خشک و صاف شوند.

زاویه درست سشوار برای براشینگ

اما یک روش سریع و راحت تر برای گرفتن وز مو و لخت شدن آن :

شما میتوانید بعد از اینکه یکبار برس را در «زیر» موها قرار دادید و تا انتها ساقه موها را صاف کردید اینبار برس را «روی» موها قرار دهید و موها را محکم به سمت بدن خود و به جلو بکشید.طوری که موها کاملا صاف بایستند و سپس باد سشوار را روی موها بگیرید تا هم خشک شود و هم خوردی های آن بطور کامل گرفته شود.در واقع شما با این کار موها را محکم نگه داشته اید که باعث می‌شود محکم و صاف باشند و وقتیکه باد گرم سشوار را بطور مستقیم روی موها میگیرید حرارت موها را در آن قسمت به سرعت بالا میبرید و چون موها صاف هستند به همان طریق حالت میگیرند و به سرعت صاف می‌شوند.

در این روش سرعت براشینگ کردن شما به یک چهارم کاهش پیدا خواهد کرد .برای صاف کردن ریسه موها در این روش باید حواستان باشد تا جهت نگه داشتن موها به سمت پایین نباشد.باید موها را در زاویه ۹۰درجه ای از سر نگهدارید تا ریشه موها از کف سر فاصله بگیرد و سشوار را در قسمت کف سر به سرعت جا ب جا کنید تا کف سر از حرارت سشوار آسیب نبیند.به همین ترتیب لایه های بیشتری از مو را جدا کرده و تا قسمت تاج سر ادامه میدهید.برای براشینگ کردن قسمت بالای سر از مشتری خود بخواهید تا سر خود را به سمت بالا بگیرد .با این کار هم شما تسلط کافی روی سر دارید و هم موها از کف سر فاصله میگیرند و کف سر از حرارت دیدن در امان میماند. وقتی که قسمت پشت سر کامل براشینگ شد کنار مشتری در بقل سر ایستاده و لایه لایه موهای بقل سر را از قسمت پایین سر جدا میکنیم و به همان روش قبلی موها را براشینگ میکنیم.در انتها اگر بخواهیم تا موهای جلوی سر پف دار کنیم پشت سر مشتری ایستاده و لایه های نازکی از مو را در قسمت جلوی مو جدا میکنیم و برس را در زیر آن قرار میدهیم و دست خود را در حالیکه باد سشوار را از روبروی سر بر روی برس تنظیم کرده ایم به سمت بالا میکشیم تا ریشه موها به سمت بالا حالت بگیرد و پف دار شود.

آموزش براشینگ

بعد از براشینگ مو که قبل از شینیون برای تمامی انواع شینیون انجام می‌شود مواردی همچون ویو کردن موها و کرلی کردن موها مطرح می‌باشد که بر اساس مدل شینیون و نتایج متفاوت آن می‌توان آنها را استفاده کرد.
در قسمت اول به توضیحات در رابطه با ویو کردن مو میپردازیم.

دلیل ویو (Wave) کردن موها قبل از شینیون :

چرا موها را ویو میکنیم ؟ویو کردن موها چند علت دارد :

 • علت اول و اصلی آن حجیم کردن موهای نازک و کم پشت می‌باشد.با استفاده از دستگاه ویو شما میتوانید موها را تا دوبرابر حجیم کنید.
 • علت دوم ویو کردن موها قبل از شینیون گرفتن خوردی و وزی مو است.با استفاده از ویو ۹۰ درصد خوردی های مو قابل کنترل می‌شود و معمولا افراد تازه کار و آماتور به این علت از ویو مو ،آن هم خیلی زیاد و درشت استفاده می‌کنند تا شینیون کردن برای آنها راحت تر باشد.
 • علت سوم آن شینیون هایی هستند که در سال ۹۲ مد شدند که به اصطلاح به آنها شینیون های خطی نیز میگویند.برای انجام این سبک شینیون در ۹۹٪ موارد لازم است تا موها ویو شده باشند.
 • علت چهارم ویو کردن مو دوام بالاتر شینیون مو نسبت به زمانی است که موها ویو نشده اند.به علت وز شدن به خصوص موها در هنگام ویو ،ویو کردن موها قبل از شینیون باعث می‌شود تا شینیون شما دوام بیشتری داشته باشد.
 • علت پنجم ویو کردن موها در قسمت ریشه سر جلوگیری از تاثیر عرق کردن زیادی برخی از افراد است.

کف سر بعضی از خانم ها خصوصا در فصل تابستان عرق زیادی می‌کند که باعث می‌شود پی از شینیون در قسمت ریشه سر موها فر و وز شوند و به اصطلاح پف جلوی موهای آنها از بین برود.با ویو کردن ریشه مو ها قبل از شینیون این مساله برطرف می‌شود.

پس ما به پنج دلیل موها را قبل از شینیون ویو میکنیم:

 1. حجیم کردن موهای نازک و کم پشت
 2. گرفتن خوردی و وزی مو
 3. شینیون های خطی
 4. دوام بالاتر شینیون مو
 5. جلوگیری از تاثیر عرق کردن

 نحوه صحیح ویو کردن موها قبل از شینیون :

اگر که کارهای ما رو در سایت آموزش شینیون و پیج اینستاگرام ما دنبال کرده باشید حتما متوجه این مساله شدید که ویو موها اصلا مشخص نیست! در یک سوم از شینیون های ما موها ویو شده اند ولی شما حالت پلیسه دار ویو را بر روی موها نمیبینید و چرایی این مساله سوال بسیاری از هنرجوها و دنبال کننده های پیج ما است.

اگر ویو موها بر روی شینیون پیدا باشد جلوه براقیت و طبیعی بودن حالت موها از بین می‌رود.
و اما چطور هم موها رو ویو کنم و از این پنج مزیت ویو کردن موها استفاده کنم و هم ویو موها روی شینیونم مشخص نباشه؟

پنهان کردن ویو موها روی شینیون :

 1. بعد از براشینگ کردن و گرفتن وز موها ،موها را به همان روش قبلی تقسیم میکنیم .
 2. از قسمت روی گردن شروع میکنیم به برداشتن لایه های نازک یک سانتی متری و ویو کردن موها.حتما لایه هایی که جدا میکنید کم حجم و نازک باشند(یک سانتی متر).
 3. موها رو با یک شانه پوش صاف کن شانه کنید و محکم و صاف با دستتون نگه دارید .
 4. بعد با دست دیگه خودتون ویو را در قسمت ریشه موها قرار بدید.
 5. خیلی سریع موها رو از دستی که اونو نگه داشته بود رها کنید و ویو رو دو دستی بگیرید.یک دستتون باید سمت راست و سمت پایه دستگاه رو گرفته باشه و دست دیگه شما لبه دستگاه ویو رو.
 6. بعد همونجوری که موهارو با دستگاه که لبه آن روی مو بسته است به سمت خودتون میکشید ،لبه دستگاه رو باز و بسته کنید تا اثر دندانه دندانه آن روی مو ثبت شود.حتما این کار رو با کشیدن مو به سمت خودتون انجام بدید تا همزمان هم موها ویو شوند و هم صاف و لخت.
 7. دقت کنید که ویو رو خیلی فشار ندید،یک اشاره کوچک آن کافی است.ویو کردن در قسمت ریشه سر بسیار مهمه و توی شینیون شما خیلی بهتون کمک میکنه،پس ریشه سر رو جا نندازید!
 8. حتما موها رو بکشید تا از پوست سر فاصله بگیرن و شما بتونید راحت تر ریشه موها رو ویو کنید،بدون اینکه کف سر مشتریتون از حرارت دستگاه ویو بسوزه.
 9. در قسمت نوک موها یا موها رو ویو نکنید و یا اگر میخواهید که موها را تا نوک مو ویو کنید لبه ویو را ده درجه به سمت پایین بیاورید تا نوک موها به اصطلاح سیخ سیخ نشود.
 10. نکته دیگری که در رابطه با ویو موها قبل از شینیون باید رعایت کنید این است که دستگاه ویو را مستقیم و بدون تغییر زاویه نگه دارید.میتوانید از ابتدا آن را ۱۰ درجه«خیلی کم» به سمت پایین تنظیم کنید و یادتان باشد که زاویه دستتان را تغییر ندهید زیرا این کار باعث می‌شود تا موهای شما کثیف و نا مرتب ویو شود و جای تغییر زاویه دست شما ،به شکل شکستگی روی مو نمایان می‌شود .

اگر تمامی این نکات را رعایت کنید موهای کاملا صاف و لخت ،بدون خوردی و یا ویو های درشت و زننده خواهد بود.دقیقا شبیه به مو اضافه های ویو شده ی بسته بندی که از بیرون خریداری میکنید.

برای مشاهده نحوه صحیح ویو کردن مو ویدئو آموزشی نحوه صحیح ویو کردن مو را ببینید.

به زودی ویدئو مربوطه قرار می گیرد.

کرلی کردن مو قبل از شینیون :

آخرین گزینه بیس زدن مو قبل از شینیون کرلی کردم موهاست.شما میتوانید باتوجه به مدل شینیونتون قبل از انجام شینیون مو ،موهاتون رو کرلی کنید.

میپرسید که کرلی چیه؟ به حالت دار کردن و مواج کردن مو با استفاده از اتوی مو ،بابلیس و یا حتی انواع بیگودی کرلی گفته میشه.

اگر موهاتون رو قبل از شینیون حالت دار کنید خیلی شینیون کردن رو براتون راحت میکنه ،چونکه شما با استفاده از حالتی که خود موها دارن میتونید به شینیونتون فرم بدید و خود موها شما رو توی این کار همراهی میکنن.

آموزش کرلری کردن موها با اتو مو :

 1. در ابتدا موها رو تقسیم بندی میکنیم.
 2. سپس از پایین سر شروع میکنیم به جدا کردن لایه های افقی،از قسمت پایین سر به اندازه ۳سانتی متر یک لایه افقی مو را جدا میکنیم و مابقی موها را با کلیپس در قسمت بالای سر فیکس میکنیم.
 3. سپس این لایه افقی را بسته به اندازه آن به قسمت های کوچکتر تقسیم میکنیم که بهتر است اندازه هر قسمت دو بند انگشت باشد.مثلا ممکن است در لایه های افقی پائینی که عرض موها کمتر است بتوانید موها را به دو قسمت تقسیم کنید،ولی در قسمت های وسط سر که حجم سر بیشتر است و عرض بزرگ‌تری دارد موها به پنج قسمت تقسیم شود.
 4. یک تکه از موهای تقسیم شده را برداشته و شانه میکنید تا کاملا صاف و تمیز،بدون گره باشد.
 5. سپس موها را از قسمت ریشه ،لای دستگاه اتوی مو قرار میدهید،اتوی مو را ۱۸۰درجه میچرخانید.مراقب باشید تا موها از لای اتو در نرود.وقتی که اتوی مو را ۱۸۰ چرخاندید باید قسمت انتهای مو را در روبروی خود ببینید.
 6. بعد از این مرحله اتو را به آرامی به سمت خود کشیده تا جایی که تمام قسمت های مو از ریشه تا نوک موها یکبار از داخل اتو عبور کند و پیچ بخورد.
 7. دقت کنید که سرعت دست خود را تنظیم کنید تا یکنواخت باشد.اگر سرعت دست شما کم باشد موها میزان حرارت بیشتری را دریافت می‌کنند و بیشتر حالت میگیرند که موجب ریز تر شدن فر موها می‌شود. سرعت کم در پائین کشیدن اتوی مو دوام کرلی موهای شما را بالا میبرد.اگر سرعت دست شما هنگام کرلی کردن مو زیاد باید و این کار را سریع انجام دهید باعث درشت تر شدن کرلی موها می‌شود.و اما اگر شما در ابتدای کرلی کردن و در قسمت ریشه سر به آرامی موها را کرلی کنید و در وسط مو سرعت دست شما زیاد شد کرلی موهای شما نامرتب خواهد شد،پس سعی کنید همواره موها را با سرعتی یکنواخت کرلی کنید تا مرتب و تمیز باشد.
آموزش کرلری کردن موها با اتو مو

آیا به قبل از کرلی کردن موها به موها تافت،ژل،یا مواد خاصی میزنیم؟

قبل از کرلی کردن موها هیچ موادی به موها نمیزنیم.

زدن ژل و تافت به مو باعث بالابردن حرارت سطح مو در اثر تبخیر می‌شود و به موها آسیب میرساند.همچنین تجربه شخصی ما نشان داده است که اگر قبل از کرلی کردن موها به آن مواد بزنیم دوام کرلی موها کم می‌شود و فر موها خیلی سریع باز می‌شوند و حالت خود را از دست می‌دهند.

چیکار کنم که کرلی موها باز نشه؟

در مبحث کرلی کردن موها ،موضوع دوام آن بسیار حائض اهمیت است.

فاکتور های لازم برای با دوام بودن کرلی موها:

۱-سرعت کرلی کردن مو : نباید خیلی سریع موها را کرلی کنید و قسمت هایی از آن را رها کنید،مخصوصا قسمت نوک موها که عموما از لای اتو سر میخورد و در می‌رود .باید با سرعتی متناسب با جنس موها آنها را کرلی کنید تا کرلی موها با دوام باشد.

۲-میزان حجم موها در کرلی کردن: برای کرلی کردن موها حجم زیادی از مو را داخل اتو قرار ندهید.دقت کنید که اگر حجم موها خیلی زیاد باشد لایه های میانی مو حرارت نمیبینند و در نتیجه موها به خوبی حالت نمیگیرند.

۳:پوش دار کردن موها با حرکات دست :اگر پس از کرلی کردن موها با دست حجیم کنید و لایه های مو را از قسمت قوس مو به بیرون بکشید به اصطلاح کرلی های خود را پوش دار کرده اید که این کار باعث می‌شود تار های مو همدیگر را نگه داشته و دوام کرلی موها بالا برود.

۴:استفاده از چسب مو : برای دوام بالاتر کرلی موها باید از چسب موهای مناسب استفاده کنید.چسب موهای سبک و غیر چسبناک برای این کار بسیار مناسب هستند.چسب موهای به اصطلاح آبکی و چسبنده دوام کرلی موها را کم می کند.

۵:نحوه صحیح زدن چسب مو: اگر میخواهید کرلی با دوامی داشته باشید باید بدانید که لازم نیست حتما از تافت و چسب مو همزمان استفاده کنید.بعد از اتمام کار خود میتوانید از چسب موی مناسب با فاصله ۳۰ سانتی متری و بصورت پخش و البته به مقدار کم روی موها اسپری کنید.دقت کنید که موها را خیس نکنید.اگر بنا بر دلایلی مجبورید تا از چسب موی بیشتری روی موها استفاده کنید لازم نیست تا آن را به یکباره روی موها بپاشید.میتوانید به میزان کم از چسب روی موها اسپری کنید و اجازه دهید تا موها کاملا خشک شوند و بعد دوباره این کار را تکرار کنید.
استفاده از چسب موی زیاد بر روی موها باعث سنگین شدن موها و غیر طبیعی جلوه کردن آن می‌شود.همچنین دوام کرلی موها را کم می‌کند .

۶:جنس اتوی مو : برای دوام بیشتر کرلی موها باید به جنس اتوی موی خود هم دقت کنید:

 • اتو موهای ارزان قیمت و فلزی هم به موها آسیب میرسانند و هم دوام کمتری دارند.
 • اتو موهای صفحه فلزی موها را کدر می‌کنند و باعث تغییر رنگ موهای رنگ شده می‌شوند.
 • اتوی موهای صفحه سرامیکی و کراتین انتخاب بسیار خوبی برای کرلی کردن است.تجربه شخصی من در استفاده از اتوهای صفحه سرامیکی و کراتین دوام کرلی موها تا ۴۸ ساعت بدون استفاده از تافت و چسب مو و همچنین سهولت استفاده از اتوی مو در کرلی کردن موها است.

در ادامه شما عزیزان میتوانید ویدئو آموزشی کرلی کردن موها با اتوی رو مشاهده کنید.

آموزش کرلی کردن موها با بابلیس:

برای کرلی کردن موها با بابلیس پس از تقسیم کردن موها به روشی که توضیح داده شد حجم کمی از موها را برداشته «۳ سانتی متر در ۲سانتی متر» آن را شانه کرده تا تار موها از هم باز شود و موها بدون گره و وزی باشد.اگر بابلیس شما انبر نگهدارنده دارد ابتدا موها را صاف و محکم با دست چپ خود نگه دارید و سپس با دست راست خود بابلیس را در دست بگیرید،انبر آن را باز کنید و موها را از قسمت یک چهارم انتهای آن در لای بابلیس قرار دهید،سپس موها را رها کنید و با دست چپ خود لبه بابلیس را بگیرید «این قسمت معمولا عایق حرارت است و دست شما را نمیسوزاند»سپس بابلیس را به سمت بدن خود کشیده تا نوک موها فقط داخل آن باشد،طوری که نوک موها از داخل بابلیس در نرود.سپس بابلیس را چرخانده«به سمت بالا و یا پایین تفاوتی ندارد»و موها را دور آن لوله میکنید تا به ریشه موها برسید.در این مرحله باید صبر کنید تا تمام لایه های مو گرم شوند.میتوانید با استفاده از نوک انگشتتان خیلی آرام و سریع موها را لمس کنید،اگر حرارت موها به اندازه کافی بود،میتوانید مطمئن شوید که موها به خوبی حالت گرفته اند.سپس برای باز کردن بابلیس ابتدا دو سانت از پیج را باز میکنیم تا موهایی که محکم دور بابلیس پیچیده شده بودند باز و شل شود.سپس بابلیس را خلاف جهتی که قبلا موها را دور آن پیچیده ایم میجرخانیم تا تاب موها باز شود ولی همزمان کل بابلیس را نیز در جهتی که موها را کرلی کرده ایم میچرخانیم تا موها مرتب و با فر منظم از داخل بابلیس خارج شود .وقتی به قسمت انتهای مو رسیدیم موها را میکشیم تا از لای انبر نیز بیرون بیاید.میتوانید موها را با گیره به صورت لوله لوله نگه دارید تا خنک شود و جاذبه زمین وقتی که هنوز موها داغ و حالت پذیر هستند روی آن تاثیری نگذارد.
اگر بابلیس شما انبر نگهدارنده ندارد پس از شانه کردن موها بابلیس را با دست راست نگهدارید و با دست چپ خود موها را دور بابلیس بپیچید و نگهدارید تا حالت بگیرد،مراقب باشید تا دستتان نسوزد.پس از حالت گرفتن موها بابلیس را از داخل موها خارج کنید و اجازه دهید تا موها خنک شود.

تفاوت کرلی کردن مو با اتوی مو و بابلیس در چیست؟
استفاده کردن از اتوی مو برای کرلی کردن باعث دوام بیشتر کرلی موها می‌شود .استفاده کردن از اتوی مو برای کرلی کردن باعث بالا رفتن سرعت کار شما می‌شود.در هنگام استفاده کردن از اتوی مو برای کرلی کردن شما کنترل بیشتری برای انتخاب مدل های کرلی مو دارید.استفاده کردن از اتوی مو برای کرلی کردن باعث گرفتن خوردی موها و تمیز شدن موها می‌شود.
استفاده کردن از بابلیس مو برای کرلی کردن باعث می‌شود تا موها حجیم تر و پفکی باقی بماند.
استفاده کردن از بابلیس مو برای کرلی کردن باعث می‌شود تا بتوانید از مواد قبل از کرلی کردن استفاده کنید.

نظرتان را درباره این مطلب با ما درمیان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.